Контактні телефони:
096-356-19-67 (Руденко Микола Романович)
067-141-34-90 (Похвалітий Артем Анатолійович)

Спеціальність 136 – Металургія, як одна з складових галузі знань 13 –  Механічна інженерія, охоплює професії, пов’язані з виробництвом та обробкою металів.

Ця спеціальність є базовою для університету, так само як і металургія залишається базовою галуззю промисловості. Всі роки існування нашого закладу вищої освіти здійснювалась підготовка фахівців для металургії. 

З 2023 року абітурієнти, які вступають на навчання за спеціальністю 136 Металургія, мають можливість обрати одну з двох освітньо-професійних програм: «Металургія» або «Проєктування та виробничі технології».

Освітня програма «Металургія» діє в університеті з 2017 року і дозволяє здобувачам вищої освіти обирати традиційні спеціалізації, пов’язані з металургією чорних металів, ливарним виробництвом, обробкою металів тиском. При цьому програма орієнтована переважно на підготовку фахівців, здатних «розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми металургії у професійній  діяльності», тобто керувати виробничими комплексами для забезпечення виготовлення металургійної продукції,  іншими словами: забезпечувати роботу агрегатів і обладнання за затвердженими технологічними режимами.

Освітня програма «Проєктування та виробничі технології», яка вперше вводиться в університеті, на відміну від існуючої, суттєво доповнює «стандартні» компетентності спеціальності. З врахуванням вимог міжнародної стандартної класифікації освіти (ISCED), розробленої ЮНЕСКО і діючої з 2016 року, програма орієнтована на розробку технологій виробництва металевих виробів та проєктування виробничих комплексів для здійснення розроблених технологій. Тобто, в доповнення до компетентностей передбачених стандартом вищої освіти спеціальності 136 – Металургія, ця програма забезпечує:

  • здатності розробляти технології виробництва більш широкого спектру металевих виробів, як кінцевої продукції; тобто не тільки звичайні плоский та довгомірний прокат, але й вироби з використанням різноманітних способів обробки тиском або їх комбінацій (штамповані, гнуті), литі вироби, зварні вироби, металеві вироби з покриттями та інше;
  • здатності здійснювати проєктну діяльність, тобто розробляти проєкти виробничих комплексів для реалізації розроблених технологій; - здатності оформляти технологічну та проєктну документацію.

Здобувачі вищої освіти, в разі успішного завершення навчання, отримують освітній ступінь «бакалавр з металургії». Така освітня кваліфікація відповідає шостому рівню кваліфікації за діючою Національною рамкою кваліфікацій України та шостому рівню за Міжнародною стандартною класифікацією освіти (ISCED). Це дає право, згідно Національного класифікатору України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» зі змінами на 25.10.2021, займати посади професіоналів: 

  • 2145.2 – інженери-механіки;
  • 2147.2 – інженери-металурги; 
  • 2149.2 – інженери в галузі інженерної справи.

За освітньо-професійною програмою «Проєктування та виробничі технології» додатково можливі посади:

  • 2149.2 – інженер-конструктор;
  • 0715 – Mechanical and metal trades (ISCED).

Освітній ступінь «бакалавр з металургії» за спеціальністю 136 Металургія, незалежно від освітньої програми, дозволяє обіймати зазначені посади, як на великих металургійних підприємствах, так і в проєктних організаціях та підрозділах, інших підприємствах і організаціях різних форм власності, пов’язаних з виготовленням або реалізацією металевих виробів. 

Вступ для навчання за ОПП «Металургія» або «Проєктування та виробничі технології» здійснюється:

  • на базі повної середньої освіти - термін навчання 3 роки 10 місяців,  (240 кредитів ЄКТС);
  • на базі ступеня «молодший бакалавр» (освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»)- термін навчання 2 роки 10 місяців  (180 кредитів ЄКТС).

Викладання дисциплін загальної та професійної підготовки, передбачених освітніми програмами «Металургія» і «Проєктування та виробничі технології», здійснюють провідні викладачі університету. Присудження ступеня «бакалавр», за результатами захисту кваліфікаційної роботи, здійснює випускова кафедра «металургія чорних металів та обробки металів тиском».

Більш детальну інформацію Ви можете отримати на сторінці для вступників ДДТУ