Академія сталеплавильника
23 вересня 2019 року у відділі технічного навчання та розвитку персоналу стартував пілотний проєкт під назвою «Академія сталеплавильника», спрямований на підвищення кваліфікації лінійних керівників конвертерного цеху.
Як розповів начальник управління технічного навчання та розвитку персоналу Олексій Мєшков, в якості цільової аудиторії даного проєкту обрано лінійних керівників (майстри, старші змінні майстри, змінні майстри, начальники дільниць та їх кадровий резерв) трьох основних підрозділів цеху - конвертерного відділення, дільниць позаагрегатного доведення сталі та машин безперервного лиття заготовок.
![](https://site-1979020.mozfiles.com/files/1979020/base64img_44cbb987b8b166d0a97cb9099f17f309.jpg)
- По суті, реалізацією нашого проєкту ми відновлюємо дещо призабуті хороші та корисні традиції, коли підвищення кваліфікації технологічного персоналу здійснювалося за безпосередньої участі профільних вищих навчальних закладів, - підкреслив Олексій Мєшков. - У даному випадку, крім наших експертів, це професорсько-викладацький склад Дніпровського державного технічного університету. Тривалість навчання - 80 годин. Поряд із основними питаннями технології сталеплавильного виробництва програма включає в себе також сучасні світові технологічні тенденції, елементи ощадливого підприємства (LEAN), питання якості, а також екологічні аспекти. Крім теоретичної частини, до програми навчання входить також відпрацювання практичних навичок за допомогою кейсових завдань. Такий підхід дозволяє максимально реалістично змоделювати виробничу ситуацію-проблематику, в рамках якої учень повинен знайти правильний вихід.
- Наше головне завдання - об'єднати зусилля вчених і практиків у одному напрямку, - сказав у своєму виступі Є.Сігарьов. - На жаль, у наш час наука і освіта часто відірвані від виробництва. І ми вдячні керівництву ДМК за те, що воно повернулося обличчям до навчальних закладів. Впевнені, що Академія - це тільки початок тісної та плідної взаємодії!
В рамках реалізації програми підвищення кваліфікації технологічного персоналу конвертерного цеху на комбінаті завершився пілотний проєкт «Академія Сталеплавильника» підготовлений та реалізований в рамках договору між кафедрою металургії чорних металів ДДТУ та ПАТ «Дніпровський меткомбінат».
Випускники Академії успішно здали екзаменаційне завдання і отримали свідоцтво про підвищення кваліфікації, а також сертифікат про успішне закінчення програми.
Протягом десяти тижнів лінійні керівники і кадровий резерв трьох основних ділянок конвертерного цеху - позаагрегатного доведення сталі, машин безперервного лиття заготовок і конвертерного відділення, підвищували рівень знань за такими напрямками: основи сталеплавильного виробництва, динаміка розвитку та сучасні технології отримання сталі, конвертерне виробництво, технологія позапічної обробки чавуну і сталі, безперервне розливання сталі, якість готової продукції, впровадження перспективних інвестиційних проєктів, структура собівартості сталі, метрологічне забезпечення виробництва, IT-технології, автоматизація процесів, екологічні аспекти, основи бережливого виробництва.
Викладачами кафедри МЧМ у складі: зав. кафедри, професора Сігарьова Є.М., доцентів Похвалітого А.А.,Чубіної О.А., Пантейкова С.П. та Чубіна К.І. було створено навчально-методичне забезпечення з використанням сучасних підходів та методик, сучасних досягнень у галузі металургійної науки та технологій, для реалізації пілотного проєкту та забезпечено теоретичне та практичне навчання слухачів.
Після вивчення кожного модуля слухачам Академії проводилося бліц-опитування, на якому учасники давали повні відповіді, вели дискусії, наводили приклади практичних ситуацій.
Іспит був проведений шляхом вирішення кейсових завдань у групах. Учасники розбирали змодельовані виробничі ситуації і, застосовуючи отримані теоретичні знання, знаходили нестандартні шляхи рішень.
Ефективність запропонованих варіантів вирішення кейсових завдань оцінювали за участі професора Дніпровського державного технічного університету (ДДТУ), доктора технічних наук, професора Євген Сігарьов.
Вітаючи випускників «Академії сталеплавильників», Є. Сігарьов зазначив, що всі вони показали себе досвідченими фахівцями, які знають свою справу і готові впоратися з будь-яким завданням на виробництві. Також професор висловив надію, що плідна співпраця ДДТУ та Дніпровського меткомбінату продовжиться і в майбутньому, а металурги ДМК будуть отримувати нові знання і підвищувати свій професійний рівень.
Керівництво конвертерного цеху звернуло увагу, що «Академія Сталеплавильника» - це блискучі перспективи в майбутньому для співробітників з багаторічним стажем і для тих, хто робить перші кроки в кар'єрі на виробництві. За результатами навчання всі учасники успішно пройшли тестування, середній бал оцінювання значно збільшився. Необхідно постійно розвивати наших працівників, підвищувати рівень знань виробничих процесів, технологічного устаткування. Упевнений, що навчання в Академії Сталеплавильника підвищить продуктивність наших фахівців, дасть їм можливість більш ефективно підійти до вирішення поставлених виробничих завдань, підвищення якості продукції, що випускається.
Загальну думку колективу слухачів «Академії сталеплавильника» висловив Андрій Галій, старший змінний майстер дільниці МБЛЗ конвертерного цеху: На підприємстві працюю вже багато років, і хоч за плечима - величезний досвід роботи, вважаю, що вчитися ніколи не пізно. Дуже радий, що у мене з'явилася така можливість - стати «студентом» «Академії Сталеплавильника». Завдяки чому я, будучи фахівцем в області безперервного розливання сталі на МБЛЗ, зміг вивчити технології позапічної обробки сталі і конвертерного виробництва, освіжити в пам'яті знання по своїй професії, обмінятися досвідом з колегами та викладачами. Колектив у нашому цеху великий, так що тепер моє завдання - передати отримані знання та навички молоді.