Наукові гуртки кафедри

На кафері функціонують наукові гуртки «Адитивні технології, мехатроніка та наноматеріали» і  «Інноваційні рішення в металургії». Метою наукових гуртків є стимулювання активної творчої праці здобувачів вищої освіти у процесі навчання та оволодіння спеціальністю, залучення талановитої молоді до сфери наукової діяльності, створення умов для участі у виконанні наукової роботи, вдосконалення навиків у самостійній науково-дослідній діяльності.

«Адитивні технології, мехатроніка та наноматеріали»

Студентський науковий гурток «Адитивні технології, мехатроніка та наноматеріали», який функціонує на кафедрі металургії, було створено у 2019 році на колишній кафедрі обробки металів тиском.

Керівником наукового гуртка є доцент кафедри Нікулін О.В.

Основними завданнями наукового гуртка є:

  • забезпечення більш повного засвоєння навчального програмного матеріалу та поглиблення знань з дисциплін, які вивчаються, оволодіння науково-пізнавальною методологією;
  • розвиток наукового мислення й аналітичних здібностей, розширення кругозору та ерудиції.

  Положення про науковий гурток «Адитивні технології, мехатроніка та наноматеріали»

«Інноваційні рішення в металургії»

Науковий гурток «Інноваційні рішення в металургії» (ІРМ) було створено у 2019 році на кафедрі металургії чорних металів ім. професора В.І. Логінова за активної підтримки фахівців Дніпровського металургійного комбінату та з ініціативи здобувачів вищої освіти зі спеціальності 136 Металургія.

Керівником наукового гуртка є доцент кафедри металургії Похвалітий А.А.

Основними завданнями наукового гуртка є:

  • залучення здобувачів вищої освіти усіх рівнів до участі у науково-дослідницькій діяльності кафедри металургії;
  • участь здобувачів вищої освіти у наукових семінарах кафедри;
  • використання набутих здобувачами під час навчання знань у «мозкових штурмах» з метою знаходження оригінальних рішень прикладних наукових задач у галузі металургійного виробництва за темами, що запропоновані фахівцями металургійних підприємств;
  • збільшення обсягу soft skill та обсягу знань та навичок у галузі металургійного виробництва;
  • розвиток наукового мислення, ерудиції та аналітичних здібностей.
Положення про науковий гурток «Інноваційні рішення в металургії»

Приклад тем, запропонованих для пошуку ефективних рішень (з планів на НДР):

  1. Розробка методики розрахунку показника «вертикальна швидкість спікання» на основі контролю показників якості сировини та роботи агломераційної машини. (Куратор: заст. начальника цеху з технології агломераційного цеху №2 Тітов І.С.)
  2. Розробка методики оцінки «ступеня окомкування» шихти для агломераційного процесу. (Куратор: заст. начальника цеху з технології агломераційного цеху №2 Тітов І.С.)
  3. Дослідження неметалічних включень у катанці, з розробкою заходів щодо зменшення їх кількості. (Куратор: заст. начальника конвертерного цеху з технології Брагінець Є.Ю.)
  4. Аналіз причин формування дефектів «вісьова пористість», «вісьова ліквація» для високовуглецевих сталей, заходи щодо їх мінімізації. (Куратор: ст. майстер виробництва МБЛЗ конвертерного цеху Милицький Є.А.).

Список членів гуртка 2022-2023.

План-звіт гуртка 2022-2023

Список членів гуртка 2023-2024